fot. PAP/Paweł Supernak

Do Sejmu trafił projekt uchwały powołującej komisję śledczą ds. SKOK

Kluby Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz koło Unia Europejskich Demokratów złożyły w Sejmie projekt uchwały dotyczący powołania komisji śledczej ds. SKOK.

Posłowie ugrupowania Ryszarda Petru zarzucają działalności SKOK-ów nieprawidłowości finansowe, wywieranie wpływu na instytucje finansowe i działania polityczne w Polsce.

Odnosząc się do projektu uchwały poseł Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, działania polityków totalnej opozycji nazwał bezmyślnymi. Przypomniał, że podczas rządów PO-PSL istniała specjalna komisja ds. SKOK-ów, która niczego nie znalazła i nie wyjaśniła.

Jest to bezmyślne bicie piany, które niewiele zmienia w polskiej rzeczywistości finansowej. Mamy prawdziwe problemy w sektorze finansowym, tj. (…) polisolokaty, których udzielały banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy pośrednictwa finansowego związane z bankami, które nacięły ludzi na blisko 50 mld zł. Prawie 3 mln Polaków zostało w to „umoczonych”. Mamy gigantyczny, niezakończony problem tzw. kredytów frankowych udzielanych w dużej mierze przez banki zagraniczne. Przede wszystkim tym powinny się zajmować Nowoczesna i PSL. Najwyraźniej te dwie partie chcą koniecznie zniknąć ze sceny politycznej i robią wszystko, żeby doszczętnie się skompromitować – komentował Janusz Szewczak.

Podobny wniosek posłowie Nowoczesnej złożyli również w lipcu ub.r. Powołania komisji śledczej w sprawie SKOK-ów chciała także Platforma Obywatelska.

RIRM

drukuj