Sejm: wystawa „Portrety smoleńskie”

W Sejmie otwarto wystawę „Portrety smoleńskie”, która upamiętnia ofiary tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Autorką obrazów jest Małgorzata Wrochna. Kilka dni temu minęło sześć lat od katastrofy, w której zginała elita narodu polskiego.

Organizatorem wystawy w Sejmie jest przewodniczący Komitetu Katyńskiego – Andrzej Melak.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński objął ekspozycję patronatem honorowym. Podczas otwarcia wystawy podkreślił, że są to twarze naszych „współczesnych bohaterów”, którzy zginęli za Ojczyznę. Dziękował także autorce wystawy.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować autorce tej wystawy – panie Małgorzacie – za to, że uwieczniła, ku pamięci obecnego i przyszłych pokoleń, Lecha Kaczyńskiego, prezydenta RP, który wraz z małżonką i osobami towarzyszącymi wykonywał tę niezwykle ważną dla dziejów państwa, dla dziejów Europy (…), świata tę wielką, ważną misję na Wschód – mówił marszałek Sejmu.

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl