Sejm o projekcie dot. powstania Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

Sejm na rozpoczętym dziś trzydniowym posiedzeniu zajmie się m.in. rządowym projektem ustawy, który zakłada powstanie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Fundusz ma być zasilany m.in. z daniny solidarnościowej – w wysokości 4 proc. od nadwyżki dochodów powyżej 1 mln zł za rok podatkowy oraz pieniędzy z Funduszu Pracy. Łączne szacowane przychody funduszu wyniosą ok. 2 mld zł rocznie.

To realizacja zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej utworzenia specjalnego funduszu składającego się m.in. z daniny od osób najlepiej zarabiających.

Zmianom sprzeciwia się klub Kukiz’15. Poseł Józef Brynkus ocenił, że Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych zniechęca do aktywności gospodarczej.

– Państwo posiada wystarczające środki do tego, żeby wspomóc osoby niepełnosprawne, udzielając im przede wszystkim wsparcia finansowego. Natomiast obarczając kolejnym podatkiem osoby bardziej przedsiębiorcze (…), które się mocniej starają, które są bardziej pracowite, trochę zniechęca i także pozwala na obejście różnego rodzaju przepisów podatkowych – powiedział Józef Brynkus.

Rząd przyjął projekt ustawy zakładający utworzenie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w połowie ubiegłego miesiąca.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl