Trwają nabory na radców rolnych

Rozpoczęły się nabory na radców rolnych, którzy na całym świecie będą promować polską żywność.

Radcy będą pracować przy polskich placówkach dyplomatycznych. Ich zadaniem będzie wsparcie krajowych firm w zdobywaniu nowych, egzotycznych rynków.

Ambasadorowie polskiej żywności będą robić dobry PR naszym produktom – wyjaśnia poseł Robert Telus.

– Radca taki wyjeżdża do danego kraju, tam mieszka i tam pracuje. Bierze udział w różnych spotkaniach, organizuje eventy z naszą żywnością. On również organizuje spotkania naszych przedsiębiorców rolnych z przedsiębiorcami, którzy zajmują się zbytem w danym kraju. On musi pracować na to, żeby naszą żywnością, naszym rolnictwem zainteresować dany kraj – powiedział Robert Telus.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca uwagę, że nasz kraj ma nadwyżki żywnościowe, dlatego tak ważne jest dbanie o sprawny eksport. W szczególnym zainteresowaniu Polski jest Azja Wschodnia z Chinami, kraje Zatoki Perskiej i Afryki Północnej.

Według danych resortu, eksport polskich produktów żywnościowych stale rośnie. W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku jego wartość wyniosła 16,3 mld euro i wzrosła o blisko 6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

RIRM

drukuj