J. Wiśniewska: opozycja przekazuje europosłom z innych krajów fałszywy obraz świata

Wczoraj, po raz czwarty, Polska była czołgana w Parlamencie Europejskim przez opozycję, która, jak widać, za punkt honoru stawia sobie mówienie źle o Polsce w PE. […] Dzieje się tak, że posłowie opozycji, kontaktując się w ramach swoich grup politycznych z parlamentarzystami innych krajów, przekazują im fałszywy obraz świata. Historie opowiadane w PE nijak się mają do rzeczywistości – powiedziała Jadwiga Wiśniewska. Europosłanka PiS w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja odniosła się do wczorajszej debaty w Parlamencie Europejskim na temat stanu demokracji w Polsce.

Jadwiga Wiśniewska zauważyła, że Parlament Europejski debatuje nad sytuacją w Polsce, podczas gdy dużo gorsze rzeczy dzieją się m.in. we Francji, gdzie wciąż obowiązuje stan wyjątkowy.

– To kuriozalna sytuacja. Miałam wrażenie, że to świat Orwella odgrywa się i przedstawia się przed moimi oczyma, bowiem sytuacja w UE jest niezwykle napięta. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że władze Francji po raz kolejny przedłużyły stan wyjątkowy w tym kraju aż do lipca 2017 roku. Mówię do państwa ze Strasburga, gdzie codziennym obrazkiem są uzbrojeni w długą broń maszynową żołnierze na ulicach miasta. […] Zagrożenie terrorystyczne jest ogromne. W Aleppo na naszych oczach odbywa się rzeź ludzi. Tymczasem PE pod wpływem oszalałej polskiej opozycji podejmuje po raz czwarty debatę przeciwko Polsce – wskazywała Jadwiga Wiśniewska.

Europosłanka PiS zwróciła uwagę, że zadaniem europarlamentarzystów jest przede wszystkim budowanie ponadpartyjnego porozumienia i dyskusja nad stanem UE.

– To niesłychana rzecz, żeby być tak zacietrzewionym i tak bardzo chcieć swojej ojczyźnie szkodzić. Zadaniem deputowanych jest budowanie ponadpartyjnego porozumienia, co do przyszłości Europy. Powinni dyskutować dziś o stanie Unii Europejskiej, a tymczasem, co się dzieje i czego byliśmy wczoraj świadkami? Wylewania żali nad demokratycznie wybranym polskim rządem – akcentowała Jadwiga Wiśniewska.

Polityk PiS podkreśliła, że eurodeputowani nie mają przygotowanych żadnych rozwiązań, które mogłyby zapobiec problemom z którymi boryka się Europa, dlatego zajmują się m.in. kwestią rządów PiS w Polsce.

– Eurokraci, którzy przez lata opracowali niezliczone teorie wzmocnienia UE, dziś, gdy wszystkie te ich pseudomądrości zawiodły, nie mają nic do powiedzenia na temat realnych kryzysów, które toczą Unię Europejską. Tym bardziej nie mają pomysłów, jak z tych kryzysów wyjść. Z braku lepszych pomysłów podejmują się pohukiwania na rząd PiS – stwierdziła europosłanka PiS.

Jadwiga Wiśniewska skomentowała również słowa europosła PO Janusza Lewandowskiego, który powiedział, iż PE powinien zwrócić większą uwagę na wydarzenia w Polsce niż na to, co dzieje się w Aleppo. To haniebna wypowiedź – oceniła eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.

– To haniebna wypowiedź, porównanie, absolutnie nieuprawione, poniżające, deprymujące polską godność i Polskę. Pan Janusz Lewandowski źle się Polsce zasłużył. Wszyscy pamiętamy jego rolę, jeśli chodzi o narodowe fundusze inwestycyjne. Niektórzy mówią o nim (takie głosy słyszałam na spotkaniach w wielu miastach Polski), że to garbarz polskiej gospodarki. […] Wczoraj pan Janusz Lewandowski pokazał, że można jeszcze bardziej Polsce zaszkodzić, można jeszcze bardziej dać złe świadectwo o Polsce – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Na koniec polityk odniosła się do kwestii kryzysu migracyjnego w Europie. Podkreśliła, że do tej pory nie został on rozwiązany.

– Kryzys migracyjny nie został w żaden skuteczny sposób rozwiązany. Patrząc na kształt dyskusji o obecnych problemach UE, dokładniej na jej brak, trudno nie odnieść wrażenia, że kolejne debaty o stanie demokracji w Polsce są po prostu ucieczką od bolesnej prawdy, że UE w dotychczasowym kształcie jest wypalona. Obserwujemy widowisko, które ma pokazać, że unijni gracze decydują o czymkolwiek. Niestety, ostatnie wydarzenia pokazują zupełnie coś innego – podsumowała Jadwiga Wiśniewska.

Całość rozmowy z europoseł Jadwigą Wiśniewską dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl