Ambasada USA: Polsko, wszystkiego najlepszego z okazji Święta Niepodległości

Gościnność i serdeczność, miasta pełne historii, polskie kino i muzyka, barszcz czerwony i pierogi – to, jak wynika z filmu przygotowanego przez ambasadę USA, Amerykanie lubią w Polsce najbardziej. Polsko, wszystkiego najlepszego z okazji Święta Niepodległości – życzą w filmie dyplomaci.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce przygotowała film z okazji Święta Niepodległości. Ambasador Paul Jones i amerykańscy dyplomaci odpowiedzieli w nim na pytanie: co w Polsce lubią najbardziej.

„Polacy są super; są bardzo gościnni i serdeczni; mają cierpliwość do mojego języka polskiego” – mówią pracownicy ambasady.

„My, z rodziną, czujemy się tu, jak w drugim domu” – stwierdza John.

Dyplomaci doceniają także polską kuchnię, do ich ulubionych potraw należą barszcz czerwony, żurek, gołąbki, obwarzanki, kapuśniak i pączki.

„Pierogi są najlepsze” – oświadcza z kolei Summer.

Pracownicy ambasady – jak dodają – lubią Polskę zarówno za miasta pełne historii, jak i za małe miejscowości. Cenią sobie spacery nad morzem, wyprawy rowerowe po Warmii i Mazurach oraz wycieczki w polskie góry.

Mówią też o polskiej kulturze i sztuce – filmach Andrzej Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego i muzyce Fryderyka Chopina, Dżemu, czy Budki Suflera.

Dyplomaci nie zapominają też o polskiej historii, która – w ich ocenie – jest historią narodu, który nigdy nie stracił nadziei.

„Zawsze będziemy pamiętać walkę Polaków o Polskę i wolność” – mówi John Law, zastępca ambasadora USA.

„Polsko, wszystkiego najlepszego z okazji dnia niepodległości” – podsumowuje ambasador USA w Polsce Paul Jones.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl