Obchody Dnia Niepodległości Polski na Litwie

Z okazji Dnia Niepodległości Polski w sobotę w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy ambasador RP na Litwie Urszula Doroszewska złożyła wieniec przed Mauzoleum Matki i Serca Syna na wileńskim cmentarzu na Rossie.

Hołd marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oddali też przedstawiciele polskich organizacji społecznych, partii Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin, a także kombatanci, młodzież szkół polskich i harcerze.

W południe na Rossę dotarła XXIII Sztafeta Niepodległości organizowana przez Wileński Hufiec Maryi, w której w tym roku udział wzięło blisko 200 harcerzy z Litwy i Polski. Uczestnicy sztafety wystartowali w sobotę wcześnie rano z Zułowa – miejsca urodzenia Józefa Piłsudskiego. Dotarli na Rossę pokonawszy 63 km w sześć godzin.

Z okazji Dnia Niepodległości Polski w sobotę i niedzielę w wielu miejscowościach Wileńszczyzny, licznie zamieszkanej przez Polaków, odbędą się koncerty okolicznościowe, akademie, w kościołach zostaną odprawione Msze św. w intencji Polski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl