Trwa protest opiekunów niepełnosprawnych

Ponad tydzień przed Sejmem trwa protest opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, 3 osoby prowadzą głodówkę.

Wczoraj do jednej z nich wezwano pomoc medyczną. W akcie solidarności do protestujących dołączają kolejne osoby. Chcą oni, aby rząd w pełni zrealizował wyrok TK z ub.r. Domagają się równego traktowania i wypłaty świadczeń pielęgnacyjnych.

– Trzy osoby prowadzą protest głodowy. U jednej z nich, tej która pierwsza zaczęła ten protest było wczoraj pogotowie. Ten młody człowiek podpisał jednak oświadczenie że nie wyraża zgody na pomoc lekarską. Nie wiem, jak długo będzie trwał ten protest, ale będziemy starali się do skutku aż rząd spełni nasze postulaty i otrzymamy świadczenia pielęgnacyjne. Chodzi nam oczywiście o wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego – mówiła Małgorzata Grzyb, uczestniczka protestu.

Protestujących nie zadowala przyjęta przez Sejm ustawa przywracająca im prawo do zasiłków, które stracili w ub. roku. Zasiłek będzie miał wysokość 520 zł i nie ma perspektyw, aby kwota ta była większa. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Protest okupacyjny w Sejmie zakończyli wczoraj po 17 dniach rodzice dzieci niepełnosprawnych.

RIRM 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl