PAP/Radek Pietruszka

Nowe koło poselskie w Sejmie

Byli politycy Platformy Obywatelskiej mają dziś powołać nowe koło poselskie. Z medialnych informacji wynika, że koło będzie nazywało się „Europejscy Demokraci”.

Jego trzon mają stanowić Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski. Twórcy koła sądzą, że dołączą do nich kolejni spośród obecnych posłów PO.

Niewykluczone, że Platformę opuści Stefan Niesiołowski.

Poseł z PiS-u Arkadiusz Czartoryski uważa, że to, co dzieje się w parlamencie, powinno być wynikiem decyzji wyborców. Krytycznie ocenia tworzenie nowych kół.

W jego ocenie będzie to klub wyrzuconych z PO, którzy nie wiedzą, co ze sobą zrobić.

– Istniejące w parlamencie kluby parlamentarne lub koła powinny być wynikiem woli Polaków, woli dużej części społeczeństwa, które tych ludzi wybiorą. Tu mamy do czynienia raczej z sytuacją walki wewnątrz Platformy Obywatelskiej. Takie jest źródło powstania tego koła parlamentarnego – mówi poseł Arkadiusz Czartoryski.

Kamiński, Huskowski i Protasiewicz zostali 20 lipca decyzją zarządu PO wyrzuceni z partii za – jak argumentowano – „szkodzenie” jej wizerunkowi. Protasiewicz i Huskowski w sierpniu odwołali się od decyzji władz ugrupowania do sądu koleżeńskiego Platformy.

Huskowski wycofał z sądu pismo w sprawie odwołania.

RIRM

drukuj