Prezydent Duda na sesji ONZ o prześladowaniu chrześcijan

W Nowym Jorku odbyła się debata generalna na 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, poświęcona zrównoważonemu rozwojowi. Swój  głos zabrał w niej m.in. Prezydent RP Andrzej Duda.

Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego podkreślił, że odpowiedzialność, solidarność i sprawiedliwość to fundamenty zrównoważonego rozwoju. Prezydent Duda mówił również o potrzebie zdecydowanych reakcji na łamanie ładu międzynarodowego, jak i dbania o rodzinę i środowisko naturalne. Wskazał także na potrzebę obrony chrześcijan przed fanatyzmem religijnym.

– Nasz głęboki sprzeciw budzi fakt, że tak wiele jest dziś na świecie miejsc, w których ludzie ponoszą śmierć za wyznawaną przez siebie religię, za wiarę, która przecież jest rzeczą wyłącznie sumienia. Nie możemy milczeć wobec cierpienia chrześcijan mordowanych w imię religijnego fanatyzmu. Świat musi odpowiedzieć na poszerzające się zjawisko religijnego ludobójstwa. Dlatego Polska ze szczególnym zadowoleniem i satysfakcją przyjęła umieszczenie kwestii ochrony praw człowieka wśród priorytetów nowej agendy rozwojowej – mówił prezydent Polski.

Dziś światowi przywódcy, którzy przybyli do Nowego Jorku wezmą udział w Szczycie Budowania Pokoju. Będą oni rozmawiać m.in. na temat działań, które miałyby na celu zapobieganie konfliktom zbrojnym, w tym kwestii finansowania misji pokojowych ONZ.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl