fot. prezydent.pl

Pięć filarów drugiej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda zapowiada drugą kadencję pod znakiem Polski ambitnej, innowacyjnej, ale pamiętającej o swojej historii i tożsamości. W wywiadzie dla  „Gazety Polskiej” prezydent wskazuje, że postawa opozycji osłabia państwo.

Prezydent Polski Andrzej Duda kreśli plan na kolejne lata. Mówi o pięciu filarach na drugą kadencję. To rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność.

Te pięć polskich spraw symbolizuje Polskę, która potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością. O takiej Polsce marzę i chcę, żeby moja druga kadencja przebiegała pod znakiem Polski ambitnej, innowacyjnej, ale pamiętającej o swoich korzeniach, historii, tożsamości i tradycji” – tłumaczy Andrzej Duda, prezydent RP podczas wywiadu dla „Gazety Polskiej”.

Prezydent już wielokrotnie mówił o potrzebie budowania koalicji polskich spraw. Do takiej koalicji zaprasza także opozycję. Jednocześnie dodaje, że taka postawa, z jaką dzisiaj mamy do czynienia w wykonaniu drugiej strony politycznego sporu, utrudnia dialog.

„Przecież opozycja kontroluje izbę wyższą polskiego parlamentu. Potrzebujemy odpowiedzialnej opozycji, takiej, która potrafi konstruktywnie wypełnić funkcję, jaka jej przypadła” – mówi Andrzej Duda.

Prezydent wskazywał, że wyzwań, które będą wymagały współpracy z opozycją, w najbliższym czasie nie zabraknie.

TV Trwam

drukuj