fot. PAP/Darek Delmanowicz

B. Szydło: Wygrana A. Dudy jest jego wielkim osobistym sukcesem

Wygrana prezydenta Andrzeja Dudy jest jego wielkim osobistym sukcesem, a wynik wyborów po brutalnej i długiej kampanii jest bardzo dobry – oceniła w poniedziałek europoseł Beata Szydło. Według niej brutalizacja życia politycznego „jest już posunięta do granic i czas z tym skończyć”.

Pytana w Polskim Radiu 24, czy nieoficjalny jeszcze wynik z mniej więcej dwuprocentową przewagą na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy jest dobrym wynikiem, Beata Szydło podkreśliła, że „celem było zwycięstwo i to zostało osiągnięte”. Dodała, że przede wszystkim jest to „wielki osobisty sukces” ciężko pracującego w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy.

„Jego determinacja doprowadziła do tego, że dzisiaj możemy wszyscy świętować. (…) To jest wynik, który w tej kampanii, bardzo brutalnej i bardzo długiej, dziwnej kampanii, która miała różne zwroty, nie zawsze wydaje się też spodziewaliśmy się, że tak to będzie się układało, bo przecież i koronawirus, i związane z tym perturbacje, myślę, że to jest bardzo dobry wynik” – powiedziała.

Pytana, jak przyjmuje zapowiedzi ze strony Koalicji Obywatelskiej o tym, że zacznie się składanie wniosków o unieważnienie tych wyborów, przyznała, że nigdy dla niej nie ulegało wątpliwości, że przeciwnicy prezydenta Andrzeja Dudy, opozycja, „zrobi wszystko, żeby pan prezydent Andrzej Duda nie pełnił swojej funkcji w drugiej kadencji”.

Beata Szydło zwróciła przy tym uwagę, że w niedzielny wieczór wyborczy Andrzej Duda zaprosił kandydata KO Rafała Trzaskowskiego „na rozmowę, wyciągnął rękę”.

„Powiedział, że czeka na niego. Rafał Trzaskowski nie skorzystał z zaproszenia. Szkoda, bo wydaje mi się, że dojrzałość klasy politycznej wymaga tego, żeby zasypywać spory i próbować szukać konsensusu i porozumienia” – podkreśliła.

Według niej „brutalizacja życia politycznego wydaje się, że jest już posunięta do granic, i czas z tym skończyć”.

„I to jest dzisiaj propozycja pana prezydenta Andrzeja Dudy. Jeżeli politycy opozycji chcą rzeczywiście, jak to zapowiadają, budować dobrą przyszłość Polski i wszystkich Polaków, no to warto by było, żeby z tej propozycji skorzystali” – oświadczyła.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl