W tym tygodniu kolejne spotkania prezydenta A. Dudy z prezesem PiS

Na początku tego tygodnia powinno się odbyć kolejne spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim na temat poprawek do projektów ustaw o KRS i SN – zapowiedzieli przedstawiciele PiS-u.

W miniony wtorek prezydent otrzymał poprawki PiS-u do projektów ustaw. Ich treść nie jest dokładnie znana. Wiadomo, że dotyczą m.in. rozwiązań na wypadek, gdyby Sejm nie zdołał większością trzech piątych głosów wybrać członków KRS będących sędziami.

Rzecznik PiS-u Beata Mazurek nie wyklucza, że projekty ustaw mogłyby być procedowane na najbliższym posiedzeniu Sejmu w tym miesiącu.

Wszystko zależy od tego jak zostaną one (poprawki – przyp. red.) ocenione przez pana prezydenta, jaki będzie efekt kolejnej rozmowy, o której państwo wiecie. Mówiąc teoretycznie jest to możliwe, gdyby się okazało, że są jakieś wątpliwości, to będziemy dalej zastanawiać się jak je rozwiązać – podkreśla rzecznik PiS.

Prezydent Andrzej Duda zaprezentował swoje projekty ustaw dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa pod koniec września. Następnie zostały one przekazane do Sejmu, a 3 października zostały skierowane do konsultacji.

RIRM

drukuj