fot. ipn.gov.pl

Na Ukrainie prezydent Andrzej Duda zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich

W drugiej turze wyborów prezydenta Polski, która odbyła się w niedzielę na Ukrainie, Andrzej Duda zdobył 390 głosów, a na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 340 wyborców – wynika z danych PKW. Frekwencja wyniosła 80,02 proc.

Prezydent Andrzej Duda zwyciężył w czterech z sześciu utworzonych obwodach głosowania (w Charkowie, we Lwowie, w Łucku i w Winnicy). W Charkowie Andrzej Duda zdobył 31 głosów, a Rafał Trzaskowski 26. We Lwowie na Andrzeja Dudę zagłosowało 149 wyborców, a na Rafała Trzaskowskiego 94. W Łucku Andrzeja Dudę wybrało 34 głosujących, a Rafała Trzaskowskiego 27, zaś w Winnicy na urzędującego prezydenta zagłosowało 90 osób, a na jego kontrkandydata 11.

Rafał Trzaskowski wygrał w obwodowej komisji wyborczej w Kijowie, zdobywając 143 głosy, a na Andrzeja Dudę zagłosowało tam 52 wyborców. W Odessie Rafał Trzaskowski otrzymał 39 głosów, a Andrzej Duda 34 – wynika z protokołów obwodowych komisji wyborczych udostępnionych przez PKW.

Łącznie na prezydenta Andrzeja Dudę zagłosowało 390 osób, a na Rafała Trzaskowskiego 340.

Do udziału w wyborach uprawnionych było 921 osób. Część z nich głosowała korespondencyjnie. Oddano 730 ważnych głosów i siedem głosów nieważnych.

W pierwszej turze na Ukrainie zwyciężył Andrzej Duda, na którego zagłosowały 332 osoby (51,71 proc.). Na drugim miejscu, zdobywając 191 głosów (29,75 proc.), uplasował się Rafał Trzaskowski. Oddano łącznie 644 głosy, w tym dwa nieważne. Frekwencja na Ukrainie wyniosła wtedy 90,45 proc.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl