fot. PAP/Paweł Supernak

Rzecznik rządu: Nie będzie przedterminowych wyborów parlamentarnych w przypadku wyborczej porażki A. Dudy

Nawet w przypadku porażki Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, nie będzie wcześniejszych wyborów parlamentarnych – podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller. Czeka nas zatem albo dalsza współpraca na linii rząd – Pałac Prezydencki, albo tzw. wojna na górze.

Ze strony polityków opozycji, jak również kandydatów na prezydenta, pojawiają się głosy, że porażka Andrzeja Dudy będzie oznaczała wcześniejsze wybory parlamentarne. Taka opcja nie wchodzi jednak w grę – mówi rzecznik rządu Piotr Müller.

– Prawo i Sprawiedliwość na jesieni zeszłego roku dostało najsilniejszy w historii mandat polityczny do sprawowania rządów. Żadnych wcześniejszych wyborów nie będzie. My nie będziemy doprowadzać do wcześniejszych wyborów w sytuacji, gdy uzyskaliśmy rekordowo wysokie poparcie – podkreśla rzecznik rządu.

A zatem – jak dodał Piotr Müller – alternatywa jest prosta: albo Andrzej Duda będzie dalej w sposób sprawny współpracował z większością parlamentarną, albo czeka nas blokowanie działań rządu przez opozycję.

– To jest alternatywa dobrej współpracy, która pozwoli realizować cele gospodarcze, cele społeczne albo alternatywą jest trzy i pół roczna – bo tyle jeszcze będzie trwała kadencja Sejmu – dosyć napięta atmosfera na górze – wskazuje Piotr Müller.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

 

TV Trwam News

drukuj