fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent do polskich żołnierzy w Kuwejcie: Jesteśmy ogromnie wdzięczni za waszą służbę

Pełnicie niezwykle odpowiedzialną i niełatwą służbę w warunkach wojennych, służbę podwyższonego ryzyka. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda, odwiedzając polskich żołnierzy na misji w Kuwejcie.

Prezydent odwiedził w czwartek żołnierzy polskiego kontyngentu wojskowego w Kuwejcie uczestniczącego w operacji Inherent Resolve wymierzonej w tzw. Państwo Islamskie.

„Realizujecie tutaj państwo w Kuwejcie i przede wszystkim nad Irakiem nasze sojusznicze zobowiązania, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni” – powiedział Andrzej Duda. zaznaczył, że mówi to nie tylko we własnym imieniu jako prezydent, ale w imieniu wszystkich Polaków.

Podkreślił, że polscy żołnierze w Kuwejcie pełnią służbę „niezwykle odpowiedzialną i przede wszystkim niełatwą”. Jak mówił, jest to służba w warunkach wojennych, a więc służba podwyższonego ryzyka.

„Ale taka jest rola żołnierza na całym świecie i taka jest rola żołnierza Rzeczypospolitej Polskiej, że służy swojemu krajowi czasem w trudnych i niebezpiecznych warunkach, służy swojemu krajowi także niosąc bezpieczeństwo i pokój innym” – podkreślił Andrzej Duda.

Zaznaczył, że w ten sposób żołnierze nabywają też rzecz bezcenną – „doświadczenie i oswojenie się z trudnymi i niebezpiecznymi warunkami”, które „później, być może wielokrotnie, pozwoli uratować życie w warunkach bojowych, a przede wszystkim wykonać nawet najtrudniejsze zadanie”.

„To z punktu widzenia bezpieczeństwa naszej Ojczyzny Polski jest bezcenne” – podkreślił prezydent.

PAP/RIRM

drukuj