fot. Piotr Molecki

Uroczystość zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda rozpocznie dzisiaj drugą pięcioletnią kadencję prezydencką. Prezydent złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym.

Na uroczystość zaproszeni zostali byli prezydenci RP, premierzy i członkowie korpusu dyplomatycznego. Nie przybędą na nią m.in. Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski.

Klub KO wyśle niewielką delegację na Zgromadzenie Narodowe. W delegacji tej nie będzie lidera PO Borysa Budki. Swoją nieobecność zapowiedział też Rafał Trzaskowski.

Poseł PiS Przemysław Czarnek uważa, że to antypolska postawa.

– Jeżeli ktoś, będąc zaproszonym, nie chce przyjść na zaprzysiężenie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wybranego w demokratycznych, czy nawet najbardziej demokratycznych wyborach przy frekwencji blisko 70 proc., to znaczy, że ma w pogardzie naród polski, a ktoś, kto ma w pogardzie naród polski, nie jest godzien nazywać się Polakiem – tym bardziej osoby, które piastowały urząd prezydenta. Jeśli nie chcą przyjść na zaproszenie na zaprzysiężenie swojego następcy, tym bardziej dają znać i dają wyraz swojej pogardzie wobec narodu polskiego. Jeszcze raz powtarzam: jeśli ktoś, nawet były prezydent, ma w pogardzie naród polski, nie jest godzien nazywać się Polakiem. Trzeba to mówić wprost i po imieniu. Jest to bardzo przykre, ale niestety prawdziwe – powiedział Przemysław Czarnek.

Prezydent Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył ponad 51 proc. głosów. Pokonał tym samym kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, na którego głos oddało ponad 49 proc. wyborców.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl