fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent wziął udział w Gali XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Wydarzenie zorganizowano w Pałacu Prezydenckim.

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze, stawiający na atrakcyjne dla młodzieży, współczesne tematy przewodnie i rozwój umiejętności praktycznych. Tegorocznej edycji zawodów przyświeca hasło: „Trendy na rynku kapitałowym”.

Prezydent podczas swojego wystąpienia w Pałacu Prezydenckim gratulował laureatom Olimpiady zdolności i umiejętności ciężkiej pracy.

Andrzej Duda wyraził również nadzieję, że przyczynią się oni w przyszłości do tego, że polski biznes będzie się dobrze rozwijał.

– Bardzo potrzebujemy młodych, zdolnych przedsiębiorców, ludzi biznesu. Mam nadzieję, że ci młodzi ludzie i Państwa praca z nimi przyczynią się do tego, że polski biznes będzie się coraz lepiej rozwijał. Mam nadzieję, że będziemy mieli coraz mocniejszą gospodarkę i polskie firmy, bo ten patriotyzm gospodarczy jest bardzo ważny. Chciałbym, żeby właśnie nasze firmy były coraz mocniejsze i mogły konkurować nie tylko na rynku europejskim, ale także światowym – powiedział Andrzej Duda.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest organizowana od 2005 r. Wydarzenie posiada status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w naszym kraju.

Każdego roku do udziału w Olimpiadzie zgłasza się nawet ponad 15 tys. uczniów. Co roku do udziału w zawodach przystępuje ponad 1 tys. szkół ponadgimnazjalnych, w których cykl kształcenia kończy się maturą.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl