fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Andrzej Duda: Trzeba podnieść poziom życia w Polsce

Prezydent Andrzej Duda odwiedził wczoraj województwo opolskie, gdzie spotkał się m.in. z mieszkańcami Strzelec Opolskich. Podczas spotkania z mieszkańcami w przemówieniu szef państwa podkreślił, że podstawowym zadaniem władz samorządowych i centralnych jest podniesienie poziomu życia w Polsce.

– To, czy w Polsce będzie żyło się na odpowiednim poziomie, zdecyduje o tym, czy my uratujemy się przed pułapką niżu demograficznego i czy w przyszłości Polska nie tylko, że będzie się rozwijała, ale czy w ogóle jako państwo będziemy istnieli – akcentował prezydent.

Andrzej Duda przyznał, że ma wielką satysfakcję z programu „Rodzina 500 plus” i zawsze będzie sprzeciwiał się twierdzeniom, że jest to rozdawnictwo. Prezydent dodał, że Polsce potrzebne jest też zdynamizowanie rozwoju gospodarczego.

– To ułatwienie polskim przedsiębiorcom funkcjonowania, zaproszenie do nas inwestorów z zagranicy i poprawienie warunków inwestowania w Polsce. To wielkie zadanie, które – mam nadzieję – zostanie zrealizowane poprzez plan premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział szef państwa polskiego.

W Strzelcach Opolskich Andrzej Duda zaapelował też do polskich przedsiębiorców.

– Miejcie odwagę, by zainwestować, a czasem zaryzykować. Na tym polega biznes. Obiecuję, że będę czynił wszystko, by Państwu te możliwości ułatwiać, żeby Państwu nie utrudniano – wskazał prezydent.

Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem Polski, który odwiedził Strzelce Opolskie.


TV Trwam News/RIRM

drukuj