fot. prezydent.pl

Szósta edycja projektu „Startupy w Pałacu”

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim trwa konferencja w ramach projektu ,,Startupy w Pałacu”. W tym roku odbywa się ona pod hasłem ,,Innowacje młodych”.

To już szósta edycja projektu „Startupy w Pałacu”. Na spotkanie przybyli młodzi innowatorzy z polskich szkół oraz przedstawiciele środowiska startupowego.

Podczas konferencji poruszane są kwestie dotyczące propagowania innowacyjnych postaw wśród młodzieży oraz znaczenia ochrony własności intelektualnej.

Celem wydarzenia jest m.in. promowanie potencjału ludzi młodych – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, Piotr Ćwik.

– Wydarzenie ma wymiar promowania innowacyjności oraz potencjału, który jest w ludziach młodych. Chodzi także o pokazywanie, że młodzi ludzie mają do zaproponowania bardzo wiele w zakresie innowacyjności. To jedna z okazji do tego, by poszerzać horyzonty ludzi młodych. Nie do przecenienia jest to, iż wydarzenie jest okazją, aby młodzi spotkali się ze sobą nawzajem, aby podzielili się swoimi własnymi doświadczeniami czy wynalazkami. Patrząc na młodzież, trzeba patrzeć na nią wielowymiarowo, także w kontekście budowania przyszłości Polski oraz potencjału polskiej nauki – mówił Piotr Ćwik.

Konferencja organizowana jest przez Kancelarię Prezydenta RP przy wsparciu m.in. Urzędu Patentowego.

Pierwsza edycja projektu ,,Startupy w Pałacu” odbyła się w 2016 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl