A. Duda: Dziękuję Etiopii za poparcie polskiej kandydatury do RB ONZ

Prezydent Andrzej Duda podziękował w poniedziałek prezydentowi Etiopii Mulatu Teshome za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.

„Podziękowałem też za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat sytuacji bezpieczeństwa w Afryce. Dla Polski jako kandydata do Rady Bezpieczeństwa ta wiedza jest bardzo ważna” – powiedział Duda na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Teshome.

Duda zaznaczył, że Etiopia jest obecnie niestałym członkiem RB ONZ i będzie nim jeszcze przez rok, więc jeśli Polska uzyska takie członkostwo, to przez jeden rok – 2018 – nasze kraje zasiadałyby wspólnie w tym gronie.

Teshome zaznaczył, że wszelkie wzajemne wsparcie obu krajów wynika z intensywności ich relacji.

„Oceniamy tę intensywność między Polską a Etiopią bardzo pozytywnie, dlatego też bardzo pozytywnie zapatrujemy się na odpowiedź w sprawie polskiego wniosku o nasze wsparcie, jeśli chodzi o członkostwo w RB ONZ” – mówił. Dodał, że Etiopia o swym stanowisku w tej kwestii poinformowała już Polskę „kanałami dyplomatycznymi”.

W środę polski prezydent wystąpi na forum Unii Afrykańskiej w Addis Abebie, gdzie będzie zabiegał o poparcie krajów Afryki dla polskiej kandydatury do RB ONZ.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl