Indie zakazały handlu ropą naftową z organizacjami powiązanymi z IS

Indie zakazały handlu ropą naftową i surowcami pochodnymi z organizacjami związanymi z Państwem Islamskim (IS). Ma to związek z rezolucją RB ONZ w sprawie działań przeciwko radykalnym grupom aktywnym na terenie państw zasobnych w surowce energetyczne.

Ministerstwo handlu Indii poinformowało, że w związku z wytycznymi Rady Bezpieczeństwa ONZ zakazany jest handel ropą naftową, produktami jej rafinacji oraz surowcami pochodnymi z organizacjami powiązanymi z IS. Ministerstwo jako organizacje, z którymi handel jest zabroniony, wymienia IS, syryjski Front Al-Nusra, powiązany zarówno z IS jak i z Al-Kaidą, oraz grupy powiązane ze światowymi sieciami Al-Kaidy.

Ma to związek z procederem przejmowania przez grupy bojowników Państwa Islamskiego kontroli nad instalacjami naftowymi na terenie Syrii, Iraku, Libii oraz z handlem surowcami energetycznymi przez IS. Rezolucja ONZ ma na celu uniemożliwienie terrorystom pozyskiwania środków finansowych na rzecz prowadzonej przez nich działalności z handlu tymi surowcami.

Państwa, na terenie których odnotowuje się największą aktywność grup związanych z IS czy też z Al-Kaidą, należą do czołówki światowych eksporterów ropy naftowej oraz surowców pochodnych. Do tego grona zaliczają się zarówno państwa Bliskiego Wschodu jak i Afryki Północnej, a także Nigeria.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl