Andrzej Duda spotka się z Barackiem Obamą podczas szczytu NATO

Spotkanie prezydentów Polski i USA będzie okazją do rozmowy na temat światowego bezpieczeństwa i przyszłości NATO – powiedział Marek Magierowski.

Szef prezydenckiego Biura Prasowego wskazał, że prezydenci Andrzej Duda i Barack Obama spotkają się podczas szczytu NATO w Warszawie. Odbędzie się on w dniach od 8 do 9 lipca.  O spotkaniu z polskim prezydentem poinformował Biały Dom.

Marek Magierowski, dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, informuje, że prezydenci Polski i USA spotkają się na osobnej rozmowie.

Rozmowa zapewne będzie dotyczyła przede wszystkim kwestii bezpieczeństwa, głównie bezpieczeństwa naszego regionu, Europy, Europy Środkowo-Wschodniej, ale także oczywiście jako, że są to dwaj przywódcy dwóch ważnych państw NATO, partnerów, sojuszników, będzie to także rozmowa o stosunkach dwustronnych miedzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – mówi Marek Magierowski.

Biały Dom poinformował, że oprócz uczestnictwa w szczycie NATO, prezydent USA podczas pobytu w Warszawie zamierza spotkać się też z szefami Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej. Również te spotkania mają być poświęcone m.in. walce z terroryzmem.

W warszawskim  szczycie NATO wezmą udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich. Głównymi tematami szczytu mają być: odpowiedź na zagrożenia ze Wschodu i Południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach Sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl