CZD: wznowiono rozmowy między dyrekcją i pielęgniarkami

W Centrum Zdrowia Dziecka wznowione zostały rozmowy pomiędzy dyrekcją placówki, a strajkującymi pielęgniarkami.

Wczoraj wieczorem rzecznik placówki poinformował, że udało się wypracować projekt porozumienia. Na razie jest to jedynie dokument wstępny, w którym strony wciąż mogą dokonać zmian. Jednocześnie pielęgniarki kontynuują trwający od dwóch tygodni protest. Od godziny przed resortem zdrowia manifestują pielęgniarki.

Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” mówi, że w tym sporze racja leży po stronie pielęgniarek, których wynagrodzenia są zbyt niskie. Jak zauważa, dla uzdrowienia polskiej służby zdrowia konieczna jest systemowa reforma płac wszystkich pracowników.

– Ogromnie ubolewam nad tym, że w tych ostatnich wypowiedziach, zarówno pana ministra, jak i pani premier, nie padają słowa na temat wynagrodzeń pozostałych pracowników. Mówienie tutaj na przykładzie protestu pielęgniarek, tylko i wyłącznie w sprawach pielęgniarek, nakręci raz jeszcze całą spiralę roszczeń. Myślę, że to jest błąd. Trzeba było podjąć poważne rozmowy na temat wzrostu wynagrodzeń, o które „Solidarność” się upominała i nadal się upomina, a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra Zębali, które jest rozporządzeniem złym, rozporządzeniem wadliwym prawnie, rozporządzeniem, które przyniosło więcej rozczarowania niż korzyści, również samym pielęgniarkom – wskazuje Maria Ochman.

Wczoraj dyrekcja Centrum poinformowała o zamknięciu 4 oddziałów i oddelegowaniu ich pracowników do innych klinik, aby tam mogli zapewnić bezpieczeństwo pacjentom.

Informację o sytuacji w CZD ma przedstawić na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejmu premier Beata Szydło.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl