Fot. PAP

Kopacz: będą doraźne pożyczki m.in. dla szpitali dziecięcych

Będzie dwutorowa pomoc m.in. dla Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i CZD. Chodzi o doraźną pożyczkę z funduszu restrukturyzacji przedsiębiorców w wysokości 100 mln zł oraz wyższą wycenę świadczeń wysokospecjalistycznych finansowanych z NFZ powiedziała premier Ewa Kopacz.

Pożyczkę otrzymają także Instytut Matki i Dziecka przy ul. Kasprzaka w Warszawie oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie – Prokocimiu. Natomiast wyższa wycena świadczeń obejmie także inne instytuty medyczne, tak aby kontrakty zostały zwiększone o 2 proc. – poinformowała premier.

Dodała, że w ciągu miesiąca nastąpi zmiana rozporządzenia, tak by możliwe było uruchomienie pożyczki doraźnej dla tych czterech szpitali.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki – ICZMP w Łodzi jest jednym z największych w kraju wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Placówka składa się z dwóch części: ginekologiczno-położniczej oraz pediatrycznej; zapewnia opiekę nad kobietami w ciąży powikłanej cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, chorobami serca, czy infekcjami. Rocznie w Instytucie przyjmowanych jest ponad 40 tys. pacjentów.

PAP/RIRM

drukuj