Olsztyn szpital wygrał z NFZ

Olsztyński szpital wojewódzki wygrał przed sądem z Narodowym Funduszem Zdrowia 8,8 mln zł za nadwykoniania z 2011 roku – poinformowała dyrektor placówki Irena Kierzkowska.

Dodała, że wyrok jest efektem porozumienia obu stron. Dyrektor szpitala powiedziała PAP, że wyrok przed olsztyńskim sądem okręgowym zapadł w poniedziałek. „Sprawa między nami a NFZ zakończyła się polubownie. Dzięki temu, że się porozumieliśmy, nie będziemy apelować ani my, ani – jak mnie zapewnił dyrektor NFZ – strona przeciwna. Dlatego mam nadzieję, że szybko otrzymamy te pieniądze, co pozwoli nam zbilansować sytuację finansową szpitala” – powiedziała rena Kierzkowska.

Olsztyński szpital wojewódzki domagał się od warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ ponad 11 mln zł za tzw. nadwykonania z roku 2011. „Analizowaliśmy przed sądem dokładnie wszystkie procedury, za które chcieliśmy zapłaty” – powiedziała Kierzkowska i dodała, że choć w pełni nie jest zadowolona z wypracowanego przed sądem kompromisu, to cieszy ją perspektywa szybkiego uzyskania pieniędzy z NFZ.

Szpital wojewódzki w Olsztynie jest jedną z największych lecznic w regionie i – jak zaznaczyła Kierzkowska – na jej sytuację wpływa sytuacja lecznic powiatowych. „Gdy w terenie są likwidowane lub ograniczane oddziały, to ci chorzy trafiają często do nas. Stąd nie zawsze możemy dokładnie zaplanować liczbę pacjentów, którym mamy pomóc w danym roku” – wyjaśniła.

Rzecznik prasowa olsztyńskiego NFZ Magdalena Mil odmówiła we wtorek informacji na temat wyroku sądu dotyczącego wypłaty pieniędzy szpitalowi wojewódzkiemu argumentując, że tego dnia prawnicy Funduszu są nieobecni w pracy.

Dyrektor szpitala wojewódzkiego powiedziała PAP, że w 2012 roku w szpitalu wypracowano ponad 20 mln zł nadwykonań i o te pieniądze szpital także zamierza walczyć z NFZ przed sądem.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl