fot. PAP/Paweł Topolski

Prezydent RP rozpoczyna dziś udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Prezydent Andrzej Duda weźmie dziś udział w 50. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Do Szwajcarii przyleci także premier Mateusz Morawiecki. Podczas wydarzenia będą miały miejsce rozmowy m.in. z sekretarzem generalnym NATO i szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Jak co roku do szwajcarskiego miasteczka przybędą polityczni przywódcy. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen i brytyjski następca tronu książę Karol. Polskę po raz trzeci będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda. W wydarzeniu będzie uczestniczyć także 119 miliarderów z całego świata.

– W tym roku prezydent będzie przywiązywał dużą wagę do promowania naszego regionu jako motoru wzrostu gospodarczego i potencjalnego miejsca inwestycji – zapowiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu Prezydenta RP.

Jak zaznaczył ekonomista Conrad Gadomski, forum w Davos jest idealną okazją do tego, aby zbudować relacje z tymi inwestorami, którzy jeszcze w Polsce nie gościli.

– Mamy wielu  świetnie wykwalikowanych ludzi, którzy czekają na to, aby podjąć współpracę z różnymi inwestorami, więc jest duża szansa, że jeżeli nie mamy jeszcze jakiś relacji zbudowanych z inwestorami, którzy mogliby chcieć znaleźć się w Polsce, to będzie to idealny początek, aby takie relacje zacząć budować – wskazał ekonomista.

Jubileuszowe Forum odbędzie się pod hasłem „Partnerzy na rzecz zrównoważonego i spójnego świata”. Motywem wydarzenia, jak zaznaczył ekonomista Marcin Kędzierski, będą zmiany klimatyczne.

– Manifest z Davos z 2020 roku ma wyznaczyć cele dla biznesu globalnego na następne 50 lat, które mają zahamować przyrost temperatury i zahamować zachodzące zmiany klimatyczne – powiedział Marcin Kędzierski.

  1. Światowe Forum Ekonomiczne potrwa do 24 stycznia.

TV Trwam News

drukuj