fot. twitter.com/prezydentpl

Prezydent Andrzej Duda podziękował funkcjonariuszom za służbę

Prezydent Andrzej Duda mianował na stopień generała brygady BOR szefa Biura Andrzeja Pawlikowskiego. Na stopnie nadinspektora policji mianowani zostali też m.in. zastępcy komendanta głównego policji – Andrzej Szymczyk, Jan Lach i Helena Michalak – druga kobieta generał w polskiej policji. Na pierwszy stopień generalski mianowani zostali ponadto czterej komendanci wojewódzcy policji. Uroczystość odbyła się w Belwederze.

Podczas wręczenia aktów minowania prezydent Andrzej Duda podziękował funkcjonariuszom za służbę m.in. w czasie Światowych Dni Młodzieży i Szczycie NATO w Warszawie. „To zadanie wypełniliście perfekcyjnie” – mówił szef państwa.

Osiągnęliście ostatnio wielkie sukcesy w waszej służbie. Myślę tutaj o tych dwóch ogromnych i niezwykle istotnych dla naszego państwa wydarzeniach: Szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży. Dwie wielkie imprezy, dwa wielkie wydarzenia o różnym profilu, ale w jednym i drugim przypadku w niezwykle istotnym stopniu związane z kwestią bezpieczeństwa, z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie w dzisiejszych, niezwykle trudnych czasach, wobec różnorakich zagrożeń, a przede wszystkim zagrożenia terrorystycznego – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że te nominacje to podziękowanie, ale i zobowiązanie do udoskonalania systemu bezpieczeństwa państwa i wszystkich obywateli.

Szef państwa polskiego wymienił tu realizacje ważnych programów m.in. „Programu wsparcia pracy dzielnicowego”, „Mapy bezpieczeństwa”, czy „Razem bezpieczniej”.

RIRM

drukuj