fot. PAP/Leszek Szymański

Obrońcy życia będą manifestowali pod Pałacem Prezydenckim, sprzeciwiając się decyzji A. Dudy ws. in vitro

Pod hasłem: „Dziecko darem, nie towarem” we wtorek po południu przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się manifestacja przeciwko decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie ustawy o finansowaniu in vitro. Organizatorem jest Centrum Życia i Rodziny.

Prezydent podpisał w ubiegłym tygodniu ustawę, która przewiduje finansowanie metody sztucznego zapłodnienia z budżetu państwa. Na ten cel ma być przeznaczane w ciągu roku nie mniej niż pół miliarda złotych.

Decyzję prezydenta krytycznie ocenili księża biskupi i obrońcy życia. Wcześniej apelowali oni do prezydenta o niepodpisywanie ustawy.

Organizatorem wtorkowej manifestacji przed Pałacem Prezydenckim jest Centrum Życia i Rodziny. Jego prezes, Paweł Ozdoba, powiedział, że będzie to pokojowe wydarzenie.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1735757321475617071

– Będzie pokojowym aktem sprzeciwu. Będziemy przypominać, że aborcja i eugenika to niestety dwa zjawiska, które wiążą się z metodą sztucznego zapłodnienia. In vitro de facto polega na wybieraniu spośród kilku zarodków ludzkich tego najlepszego, najbardziej rokującego. Pozostałe niewybrane zarodki ludzkie mrozi się w zasadzie na zawsze – zwracał uwagę Paweł Ozdoba.

W manifestacji wezmą udział przedstawiciele różnych wspólnot modlitewnych, także duszpasterstw akademickich. Przed Pałacem Prezydenckim planowana jest również wspólna modlitwa różańcowa. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 15.00.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl