CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli dziś do Elektrowni Dolna Odra w Gryfinie koło Szczecina – dowiedziała się PAP w Biurze. Przeszukiwane jest też 35 innych miejsc – biura i mieszkania.

Działania CBA wykonywane są na polecenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Sprawa dotyczy realizacji remontów i inwestycji w Elektrowni – wyjaśnił Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

– Agenci CBA zabezpieczają nośniki danych i dokumentację stanowiącą dowody w sprawie – podał.

Kaczorek wyjaśnił, że sprawa dotyczy tzw. korupcji menadżerskiej i przyjmowania korzyści za ustalenie sposobu i przeprowadzenia wyborów wykonawcy, a także nadzoru nad przebiegiem robót i ich końcowym odbiorem. Zakres sprawy dotyczy przestępstwa związanego z nieprawidłowościami dotyczącymi mienia wielkiej wartości.

CBA nie podało szczegółów sprawy, ale podkreśliło, że rocznie w Elektrowni na remonty przeznacza się 50-70 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl