fot. twitter.com

CBA zatrzymało trzy osoby, które miały powoływać się na wpływy w policji i prokuraturze

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby, które miały powoływać się na wpływy w policji i prokuraturze. Wśród zatrzymanych jest adwokat ze Szczecina, były funkcjonariusz policji oraz jego żona.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA.

„Zatrzymani zostali w śledztwie dotyczącym m.in. powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i utrudniania postępowania karnego” – poinformował Brodowski.

Według śledczych, zatrzymani w zamian za korzyści majątkowe obiecali pomoc w załatwieniu umorzenia spraw karnych. Obiecywali też m.in. odzyskanie prawa jazdy powołując się na wpływy głównie w policji oraz prokuraturze.

Temistokles Brodowski zaznaczył, że śledztwo CBA nadzoruje zachodniopomorski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Tam trafią zatrzymane osoby – dodał.

„Sprawa rozwija się, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań” – podkreślił.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl