fot. twitter.com

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwóch pracowników jednego z urzędów w powiecie zamojskim oraz dwóch właścicieli firm z branży budowlanej i transportowej

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Rzeszowa zatrzymali czterech mężczyzn. Dwóch urzędników i dwóch biznesmanów. Śledztwo dotyczy przyjmowania łapówek.

Do przestępstw miało dojść w latach 2018-2019. Śledztwo zostało wszczęte w oparciu o materiały zebrane przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. We wtorek funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali czterech mężczyzn.

– Dwóch pracowników jednego z urzędów w powiecie zamojskim, i dwóch biznesmanów z branży budowlanej i transportowej – wskazał Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Mężczyźni usłyszą zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie.

– Podczas śledztwa funkcjonariusze CBA ustalili, że urzędnicy brali łapówki w zamian za preferencyjne traktowanie firm biorących udział w przetargach. Były to przetargi organizowane głównie na budowę i utrzymanie dróg – podkreślił rzecznik CBA.

Śledztwo dotyczy przekraczania uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz przyjmowania łapówek. Poszukując dowodów, agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania i pracy zatrzymanych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl