fot. twitter.com

CBA zatrzymało 7 osób działających w grupie przestępczej, powołujących się na wypływy w instytucjach publicznych

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało siedem osób działających w grupie przestępczej, powołujących się na wypływy w instytucjach publicznych, m.in. w organach ścigania i spółkach Skarbu Państwa.

Czterech spośród zatrzymanych miało przyjąć łapówkę przekraczająca milion złotych, a także otrzymać zapewnienie kolejnych korzyści majątkowych sięgających już kilkudziesięciu milionów. Wśród zatrzymanych są przedsiębiorcy, którzy wręczali łapówki. Według medialnych doniesień do grupy przestępczej miał też należeć dziennikarz stacji TVN.

– CBA zatrzymało 7 osób w śledztwie dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej podejmującej się załatwiania różnych spraw w zamian za korupcję, a także powodującej się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ściągania i spółkach Skarbu Państwa. Zatrzymanym postawiono zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, powoływania się na wpływy oraz pośrednictwa w zamian za łapówki – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania podejrzanych, członków ich rodzin oraz siedziby firm. Zgromadzono obszerny materiał dowodowy. Sześciu zatrzymanych trafiło do aresztu na trzy miesiące. Planowane są kolejne czynności w sprawie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl