fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki rozmawiał z przedstawicielami opozycji nt. strategii walki z epidemią

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał we wtorek z przedstawicielami opozycji na temat strategii walki z epidemią koronawirusa. Spotkanie odbyło się w formie telekonferencji.  

Na kwarantannę trafił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

– Jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami. Rząd pracuje normalnie. Rada Ministrów odbędzie się – zresztą tak jak przez ostatnich kilka miesięcy – w formule wideokonferencji. Życzę wszystkim zdrowia. Uważajmy na siebie i na swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki – zaznaczył premier RP.

To ważne, zwłaszcza że liczba zakażeń stale rośnie. Dzisiejszy bilans to ponad 5 tys. nowych zakażeń. Najwięcej odnotowano w Małopolsce – 898. Przeprowadzono ponad 33,8 tys. testów.

Z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 zmarły 3 osoby i 60 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

– My mamy dzisiaj odpowiednią ilość łóżek szpitalnych, odpowiednią ilość respiratorów. Mamy zabezpieczone środki medyczne niezbędne dzisiaj do tego, żeby z pandemią walczyć – powiedział Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych, w Polskim Radiu.  

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1315888057971867648

Koalicja Obywatelska domaga się od rządu przeznaczenia 5 mld zł na walkę z COVID-19, przeprowadzania 100 tys. testów dziennie, zakupu 10 mln szczepionek na grypę, poprawy dostępu do służby zdrowia i informacji szefa rządu nt. epidemii na posiedzeniu Sejmu.

– To jest warunek niezbędny do tego, by wyprowadzić Polskę z chaosu – podkreślił Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

W czasie wzrostu liczby zakażeń pojawiają się pytania o zamknięcie gospodarki.

– Pójście drogą zamykania czy to szkół, czy to firm, czy to handlu to jest coś, czego powtórzyć już nie możemy ze względu na ogromne koszty gospodarcze, a tych kosztów po prostu dalej ponosić nie możemy. Jeśli doprowadzimy do wielkiego kryzysu gospodarczego, a tak niechybnie by musiało się stać, to się odbije również na naszej skuteczności walki z koronawirusem – wskazał wicepremier Jacek Sasin.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1315887322454462464

Jak podkreślają przedstawiciele rządu, musimy położyć nacisk na dyscyplinę społeczną, noszenie maseczek i zachowanie dystansu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl