fot. pixabay.com

CBA zatrzymało dwie osoby w sprawie wprowadzenia za łapówkę produktu leczniczego

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Warszawie dwie osoby w sprawie korupcji przy rejestracji produktu leczniczego i wprowadzeniu do obrotu marihuany medycznej – poinformowało CBA.

Zatrzymani to przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych – Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz prezes zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej- podało CBA w komunikacie prasowym.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez agentów z lubelskiej delegatury CBA w jednej z warszawskich restauracji – jak poinformowano – „w chwilę po zawarciu porozumienia w sprawie >>załatwienia<< rejestracji produktu leczniczego”.

„Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w ramach czynności własnych CBA, w trakcie podpisywania umowy zobowiązania inwestycyjnego warunkującego otrzymanie żądanych korzyści” – napisano w komunikacie.

Według ustaleń CBA, obaj zatrzymani powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych i podjęli się uzyskania pozytywnej decyzji Urzędu w zakresie wprowadzenia do obrotu marihuany medycznej.

„Zatrzymany urzędnik oczekiwał >>wynagrodzenia<< w formie gotówki, udziałów w spółkach, zatrudniania osób z rodziny, a także zatrudnienia na stanowisku menadżerskim”- podało CBA.

Zabezpieczony został materiał dowodowy w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych osób. CBA zwróciło się także o dokumenty do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

„Zgromadzone materiały trafią jeszcze dzisiaj do prokuratury, celem wszczęcia śledztwa i objęcia zarzutami zatrzymanych osób” – głosi komunikat CBA.

PAP

drukuj