CBA zajęło się oświadczeniem majątkowym ministra Biernata

CBA bada oświadczenie majątkowe ministra sportu Andrzeja Biernata.  Sprawa dotyczy zakupu samochodu renomowanej marki Land Rover z 2012 r. przez polityka PO i deklarowanych przez niego dochodów. Ma wynikać z nich, że polityk mógł nie mieć środków na taki zakup.

To wzbudziło wątpliwości Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Z informacji medialnych wynika także, ze minister nie zgodził się, by biuro skontrolowało jego konta bankowe.

Gdyby było jasne źródło dochodu, nie byłoby sprawy – podkreśla poseł Jarosław Zieliński, były szef  MSWiA

– Jeżeli minister kupił drogi samochód, powinien przedstawić informacje o tym ile kosztował i skąd na to wziął pieniądze. Moim zdaniem, sam fakt ukrywania dochodów rodzi podejrzenie, że nie pokrywają się one z posiadanymi składnikami mienia. Wtedy rodzi się pytanie: skąd pochodzą pieniądze na zakup takiego czy innego składnika, w tym przypadku samochodu? – pytał poseł Jarosław Zieliński.

Wcześniej, kontrolowani przez CBA byli m.in. Adam Hofman i Janusz Palikot. W ich sprawach Biuro skierowało zawiadomienia do prokuratury.

RIRM

***

Oświadczenie ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata

Warszawa – MSiT informuje:

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, podobnie jak inni wysocy urzędnicy państwowi, został poddany standardowej kontroli prawidłowości i prawdziwości oświadczeń o stanie majątkowym. Podczas postępowania kontrolnego zadeklarował pełną otwartość na współpracę. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformowali o obowiązujących procedurach w zakresie dostępu do kont bankowych i wystąpili o zgodę do sądu na ujawnienie tajemnicy bankowej, na co sąd wyraził zgodę. Należy podkreślić, że postępowanie kontrolne jest w toku i minister Andrzej Biernat nie został poinformowany o jakichkolwiek nieprawidłowościach bądź poproszony o dodatkowe wyjaśnienia.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl