Jan Bury zatrzymany przez CBA

Jan Bury z PSL-u został w nocy zatrzymany przez CBA. Wniosek w tej sprawie wydała katowicka prokuratura. Śledczy chcą postawić Janowi Buremu zarzuty z art. 231 kodeksu karnego, czyli przekroczenia uprawnień. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.

Sprawa dotyczy afery związanej z nakłanianiem wysokich rangą funkcjonariuszy publicznych do niezgodnego z prawem wpływania na wyniki konkursu na stanowiska szefów delegatury NIK w Rzeszowie i wpływanie na wyniki kontroli prowadzonej przez NIK w jednej z podkarpackich gmin.

We wrześniu wnioskiem katowickiej prokuratury o uchylenie Buremu immunitetu zajmowała się Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich. Posłowie nie uchylili wówczas immunitetu Buremu. Zdecydowali zwrócić się do prokuratury o dodatkowe materiały. Bury nie będzie się już mógł zasłaniać immunitetem – nie dostał się do Sejmu na kolejną kadencję. Otrzymał blisko 5 tys. 300 głosów. To ponad trzy razy mniej niż w wyborach cztery lata temu.

Jan Bury należy do prominentnych polityków PSL. Od listopada 2011 r. był przewodniczącym klubu PSL. Wcześniej, m.in. wiceministrem Skarbu Państwa w rządzie PO-PSL. Od wielu lat pełnił funkcję szefa podkarpackiego PSL.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl