Powraca sprawa prywatyzacji Ciech-u

Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie prokuratury weszło do siedzib Kulczyk Holding, Ciech-u oraz do mieszkań byłego prezesa i wiceprezesa spółki.

Działania Biura wynikają z prowadzonego śledztwa w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciech S.A. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty i dane komputerowe; nikogo nie zatrzymano.

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro przyznał, że nie będzie przesądzał, czy w tej sprawie doszło do przestępstwa czy nie, bo po to prowadzone są działania śledcze i pozyskiwane dokumenty. Zaznaczył, że to wstępna faza postępowania, które jest ,,rozwojowe”.

– Jest to jeszcze wstępna faza postępowania związana z  gromadzeniem materiału dowodowego. Postępowanie, można powiedzieć takim językiem trochę nowomowy prokuratorskiej, jest rozwojowe. Na pewno jest też  interesujące i ważne dlatego, że dotyczy prywatyzacji takiej, można powiedzieć, perełki polskich przedsiębiorstw, która przynosiła zyski, była bardzo dochodowa, a została sprywatyzowana – zdaniem wielu obserwatorów, ekonomistów po cenach mocno zaniżonych i przynoszących szkody Skarbowi Państwa  – powiedział Zbigniew Ziobro.

30 maja 2014 roku Skarb Państwa sprzedał Janowi Kluczykowi blisko 38 procent udziałów spółki Ciech.

W grudniu o nieprawidłowościach przy prywatyzacji spółki poinformowała Naczelna Izba Kontroli. Zwróciła uwagę, że zaniżono cenę sprzedaży. Koszt transakcji opiewał na kwotę 619 mln zł. Ministerstwu Skarbu Państwa zarzucono natomiast niegospodarność.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl