fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało kolejne dwie osoby podejrzewane o korupcję przy przetargach dla wodociągów

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek kolejne dwie osoby podejrzewane o korupcję przy przetargach dla wodociągów – dowiedziała się PAP. Zatrzymani to zastępca kierownika w miejskiej spółce wodociągowej z Sosnowca i były kierownik w gliwickich wodociągach.

We wtorek CBA zatrzymało trzy osoby podejrzewane o korupcję przy przetargach dla warszawskich wodociągów – dwóch biznesmenów ze Śląska i dyrektora pionu wsparcia w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Ze śledztwa wynika, ze śląscy biznesmeni mieli dawać łapówki w kolejnych miejscach w zamian za przyznawanie zamówień publicznych i rozstrzyganie przetargów na korzyść ich spółki – dowiedziała się PAP.

„Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali zastępcę kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz byłego kierownika działu sieci kanalizacyjnej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach” – powiedział PAP naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski.

„Podejrzewamy ich o przyjęcie co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych łapówek” – dodał.

Według nowych informacji ze śledztwa zatrzymany wcześniej dyrektor w warszawskim MPWIK miał przyjąć nie ok. 50 tys. zł, a co najmniej 130 tys. zł łapówek w związku z korzystnymi dla śląskiej spółki wynikami przetargów na zamówienia publiczne w MPWiK.

Brodowski zaznaczył, że sprawa nadal jest wielowątkowa i będzie się rozwijać.

„Zatrzymani trafią do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam mają usłyszeć zarzuty” – powiedział w rozmowie z PAP naczelnik.

PAP/RIRM

drukuj