fot. cba.gov.pl

CBA wykryło nieprawidłowości na lotnisku w Modlinie

Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim wyniki kontroli przeprowadzonej w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin. Wykryto nieprawidłowości w zamówieniach publicznych – podał rzecznik CBA. 

Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, agenci CBA prowadzili od maja do lipca kontrolę w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin. „W trakcie postępowania sprawdzano decyzje podejmowane w zakresie zamówień publicznych oraz rozporządzanie mieniem przez spółkę. Weryfikowano także procedury wewnętrzne związane z planowaniem, realizacją i rozliczeniem zamówień udzielonych w latach 2011-12” – podał.

Według CBA, kontrola wykazała m.in. „liczne błędy formalne w dokumentach księgowo-finansowych oraz projektowych, sporządzanych przez pracowników spółki. Stwierdzono także nieprawidłowości w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym m.in. zaniżenie wartości przeprowadzanego zamówienia oraz dzielenie go na części, co może świadczyć o celowym wyłączeniu przepisów tej ustawy” – poinformowano.

drukuj