CBA zatrzymało sześć osób ws. SKOK Wołomin, w tym byłego szefa KNF

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego szefa KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników w sprawie SKOK Wołomin.

Zatrzymania przeprowadzili agenci szczecińskiej delegatury Biura. Trwają przeszukania w mieszkaniach. Jeszcze dziś zatrzymani przez CBA (byli urzędnicy KNF) zostaną przewiezieni do szczecińskiej Prokuratury Regionalnej, gdzie usłyszą zarzuty – mówi Temistokles Brodowski z CBA.

– Są to byli wysocy urzędnicy KNF. Wśród nich jest były przewodniczący KNF, który pełnił tę funkcję w latach 2011-2016. To śledztwo dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014. Nasi funkcjonariusze przeszukują mieszkania zatrzymanych przez nas osób. Wszystkie zatrzymane przez CBA osoby trafią do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, tam usłyszą zarzuty. Nasi funkcjonariusze w dalszym ciągu pracują nad tym śledztwem. Nie wykluczamy, że dojdzie do kolejnych zatrzymań, a lista zarzutów zostanie powiększona – podkreślił Temistokles Brodowski.

Materiał dowodowy – jak podała prokuratura – wskazuje na to, że zatrzymani dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków. Miało do tego dojść w celu osiągniecia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy.

Obecnie największe postępowanie w sprawie SKOK Wołomin prowadzi gorzowska prokuratura. Śledczy badają działalność grupy przestępczej mającej wyłudzić w ciągu kilku lat z tej Kasy pożyczki na kwotę ponad 1 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl