fot. CBA/cba.gov.pl

CBA zatrzymało siedem osób, w tym dwóch wicedyrektorów z zarządu Praskich Terenów Publicznych

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało siedem osób, w tym dwóch wicedyrektorów zarządu Praskich Terenów Publicznych w Warszawie podejrzewanych o korupcję. W ciągu dwóch lat urzędnicy mieli przyjąć ponad 100 tys. zł łapówki w różnych formach.

Zespół prasowy CBA poinformował, że zatrzymań dwu urzędników i pięciu przedsiębiorców dokonali w środę funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA.

Kwoty wręczonych korzyści majątkowych w ostatnich dwóch latach przekraczają 100 tys. zł zgodnie z obecnymi ustaleniami śledztwa – wynika z informacji.

„Za wręczone korzyści majątkowe lub osobiste przedsiębiorcy mogli liczyć na przychylność urzędniczą przy wygrywaniu postępowań przetargowych jak również na zlecenia wykonywania prac budowlano-porządkowych na terenie stołecznej dzielnicy Praga-Północ” – poinformował zespół.

„Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia pięciu osobom zarzutów wręczania korzyści majątkowych a dwóm urzędnikom – obecnym zastępcom dyrektora ZPTP w warszawskiej dzielnicy Praga-Północ – przyjmowania takich korzyści” – poinformowała rzecznik prasowa prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga, prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Według śledczych korzyści te przekazywano zarówno w formie gotówki, świadczonych usług, jak i zapłaty za produkty kupowane przez urzędników na własne potrzeby, np. w marketach budowlanych.

„W zamian za wręczone korzyści przedsiębiorcy mogli liczyć na przychylność przy zleceniu wykonywania dodatkowych prac przez ZPTP” – powiedziała prokurator.

Nadzorująca śledztwo CBA Prokuratura Okręgowa w Warszawa-Praga zawnioskowała do sądu o areszt dla jednego z zastępców dyrektora ZPTP na trzy miesiące uzasadniając, że z takiego działania uczynił sobie stały proceder. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Z ustaleń wynika, że chodzi o Dariusza G.

Wobec pozostałych zatrzymanych prokurator zdecydował o wolnościowych środkach zapobiegawczych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl