fot. twitter.com

Wrocław: Prokuratura wnioskuje o areszt dla prawnika zatrzymanego przez CBA

Wrocławska Prokuratura Regionalna złożyła w piątek wniosek o areszt dla radcy prawnego podejrzanego w śledztwie dot. oszustw na szkodę Skarbu Państwa. Nieprawidłowości miały dotyczyć środków znajdujących się na rachunkach depozytowych sądów w całym kraju.

Wrocławski radca prawny został zatrzymany w czwartek przez CBA. W piątek zakończyło się jego przesłuchanie w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka poinformowała, że prawnik usłyszał zarzuty popełnienia pięciu przestępstw.

Zdaniem śledczych, radca prawny działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, próbował wyłudzić z sądów we Wrocławiu, Krośnie Odrzańskim, Gdańsku, Lublinie oraz w Warszawie co najmniej 870 tys. zł, które należały m.in. do Skarbu Państwa. Pieniądze te, jak podała prokuratura, znajdowały się w depozytach sądowych, a podejrzany próbował je wyłudzić poprzez podrabianie dokumentów i posługiwanie się nim w postępowaniach sądowych.

„Ponadto podejrzany usłyszał zarzuty doprowadzenia, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami Sądu Rejonowego w Olsztynie i Sądu Rejonowego Poznań – Stare Miasto w Poznaniu, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 150 tys. zł. należącym do spółek kapitałowych” – podała prok. Bylicka.

Tu prawnik miał się posłużyć również sfałszowanymi dokumentami. Na ich podstawie wypłacono pieniądze z depozytów sądowych na rachunek prowadzonej przez niego kancelarii.

Prokurator Bylicka poformowała, że śledczy złożyli do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu.

PAP

drukuj