fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymała kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim MPWiK

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim MPWiK – dowiedziała się PAP. Zatrzymany to współwłaściciel warszawskiego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA dokonali zatrzymania mężczyzny w środę.

„Biznesmen podejrzewany jest o wręczenie korzyści majątkowej zatrzymanemu wcześniej do sprawy dyrektorowi stołecznego MPWiK” – powiedział Temistokles Brodowski.

Temistokles Brodowski przypomniał, że na początku lipca CBA zatrzymało w tej sprawie dyrektora pionu wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, dwóch przedsiębiorców-wspólników spółki ze Śląska oraz zastępcę kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz byłego kierownika działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Naczelnik zaznaczył, że śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymany miał usłyszeć zarzuty.

PAP/RIRM

drukuj