PK: Pięć zarzutów korupcyjnych dla pos. Gawłowskiego

Prokuratorzy chcą przedstawić posłowi Platformy Obywatelskiej Stanisławowi Gawłowskiemu pięć zarzutów korupcyjnych. Chodzi zarówno o pieniądze, jak i np. drogie zegarki.

Śledczy rozpoczęli przeszukanie dwóch mieszkań parlamentarzysty. Jedno z nich znajduje się w Warszawie – mówi Radiu Maryja Temistokles Brodowski, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

– Funkcjonariusze z Warszawskiej Delegatury CBA przeszukują mieszkanie jednego z posłów. Tam zabezpieczamy dokumenty związane ze sprawą. Te czynności wykonujemy na zlecenie prokuratury – wyjaśnia Temistokles Brodowski.

Prokuratura nie ujawnia żadnych szczegółów sprawy. Oficjalnie informuje jedynie, że przeszukania mają związek z podejrzeniem przyjęcia przez posła łapówek o wartości co najmniej 200 tysięcy złotych w czasie, kiedy pełnił funkcję wiceministra środowiska w rządach PO-PSL. [czytaj więcej]

Chodzi o śledztwo dotyczące tzw. afery melioracyjnej i nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. W ramach tego śledztwa zarzuty usłyszało 56 osób.

RIRM

drukuj