PK: przeszukanie mieszkania posła PO Gawłowskiego w związku z podejrzeniem korupcji

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło dziś rano do mieszkania sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej, posła Stanisława Gawłowskiego. Śledczy chcą mu postawić zarzuty korupcyjne.

Funkcjonariusze CBA przeszukują warszawskie mieszkanie sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej posła Stanisława Gawłowskiego. Według nieoficjalnych informacji przeszukiwany jest także jego dom w Koszalinie.

„Celem jest zabezpieczenie rzeczy, które mogą stanowić dowód w sprawie. Na podejrzenie przestępstwa wskazuje obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy, m.in. w postaci dokumentów, zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanych” – informuje prokuratura w komunikacie przesłanym PAP.

Prokuratorzy chcą postawić Stanisławowi Gawłowskiemu zarzuty korupcyjne. Sprawa ma związek ze śledztwem prowadzonym w woj. zachodniopomorskim. Chodzi o podejrzenie  przyjęcia przez posła łapówek o wartości co najmniej 200 tys. złotych w czasie, kiedy pełnił funkcję wiceministra środowiska w rządach PO-PSL.

Na podejrzenie przestępstwa wskazuje obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy, m.in. w postaci dokumentów, zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanych. Przeszukanie, zlecone przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, jest efektem trwającego od czerwca 2013 roku śledztwa w sprawie tzw. afery melioracyjnej. Dotyczy ono nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Stanisław Gawłowski nie został na razie zatrzymany ani nie zostały mu przedstawione zarzuty z uwagi na chroniący go immunitet poselski.

TV Trwam News/RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl