CBA w Urzędzie Miasta Gdańska ws. Adamowicza

Agenci CBA zabezpieczyli w Urzędzie Miasta Gdańska dokumentację dotyczącą osiedla, na którym prezydent Paweł Adamowicz kupił z rodziną trzy mieszkania. Funkcjonariuszom chodziło o materiały dotyczące okoliczności zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku Jelitkowie, na którym powstało osiedle mieszkaniowe.

CBA wyjaśniło, że zabezpieczona dokumentacja zostanie zweryfikowana w postępowaniu dotyczącym przyjęcia przez Pawła Adamowicza korzyści majątkowej znacznej wartości w wyniku zakupu po preferencyjnych cenach trzech mieszkań.

Kazimierz Koralewski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku, mówi, że wyjaśnienie tej sprawy jest konieczne i wyczekiwane przez opinię publiczną.

– Cała sekwencja zdarzeń w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego i potem inwestycją prywatnych deweloperów w Gdańsku, a wreszcie zakończona zakupem mieszkań u tych deweloperów przez medialnych wiemy, że prezydent uzyskał specjalne rabaty, stąd na pewno należałoby skontrolować, czy były to rabaty uprawnione i czy były one jakieś nadzwyczajne, czy to była jakaś praktyka u wszystkich deweloperów. Niemniej jednak jest to jakiś konflikt interesów – wskazuje Kazimierz Koralewski.

Do sprawy wejścia funkcjonariuszy CBA do Urzędu Miasta odniósł się też na portalu społecznościowym Adamowicz: „te działania to przykład planowego i systematycznego budowania atmosfery strachu, negatywnego wizerunku mojego i miasta” – ocenił prezydent Gdańska.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl