Kontrola w spółkach Skarbu Państwa

Premier Beata Szydło odwołuje ministra Dawida Jackiewicza, a CBA wszczyna kontrolę w spółkach Skarbu Państwa, którymi zarządzał. Opozycja oskarża natomiast partię rządzącą o zawłaszczanie państwa.

W czwartek premier Beata Szydło ogłosiła dymisję ministra Skarbu Państwa Dawida Jackiewicza przekonując, że zakończył on swoją misję. Resort, którym kierował zostanie wygaszony do końca roku – mówi dr Agnieszka Zaręba, z KUL. Wskazuje, że dla kierownictwa PiS-u swego rodzaju nominacje, które podejmował, nie były zadowalające. Były to zazwyczaj nominacje najbliższych kolegów ministra Jackiewicza.

Równocześnie CBA wszczęło kontrolę w kilkudziesięciu spółkach Skarbu Państwa. Zarządził ją minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Agenci sprawdzą umowy outsourcingu zawarte przez spółki w ostatnim okresie – wyjaśnia rzecznik rządu Rafał Bochenek.

– Będziemy sprawdzali na ile te wydatki, które były realizowane na podstawie tych umów, były zasadne, celowe i wynikały z gospodarności, jeśli chodzi o Skarb Państwa – mówi Rafał Bochenek.

Dodaje, że kontrola to zapowiedź walki z wszelkimi nieprawidłowościami w spółkach Skarbu Państwa.

Zamieszanie wokół spółek Skarbu Państwa stało się okazją do ataku na ekipę rządową. Nowoczesna rozpoczęła akcje publikowania w internecie nazwisk działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy otrzymali intratne posady.

Prawo i Sprawiedliwość krytykuje również Platforma Obywatelska zapominając o tym, jak sama traktowała publiczne instytucje i spółki, gdy rządziła wspólnie z PSL.

Z kolei Kukiz 15’ podkreśla, że problem dotyczy wszystkich partii i potrzebne są zmiany systemowe.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl