fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA weszło do kilku uczelni i firm informatycznych

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło kolejną akcję w związku z postępowaniem w sprawie nieprawidłowości w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Agenci CBA weszli dziś do biur Politechniki Warszawskiej oraz UKSW, a także dwóch firm informatycznych w Krakowie i Warszawie.

Sprawa prowadzona przez CBA dotyczy m.in. udzielania w 2015 roku wsparcia finansowego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na rzecz konkretnych spółek. Pieniądze pochodziły z funduszy unijnych oraz państwowych. CBA zatrzymało niedawno byłego szefa Centrum, który w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej o wysokiej wartości zdecydował o wsparciu finansowym konkretnych spółek. CBA zatrzymało również członków zarządów i rad nadzorczych tych spółek. Sąd zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla zatrzymanych.

Dziś Agenci CBA weszli do biur UKSW w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz dwóch firm informatycznych w Krakowie i Warszawie. Biuro zażądało wydania konkretnych dokumentów dotyczących programów badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz zatrudniania osób przy tych programach.

 

 

TV Trwam  News/RIRM

drukuj