CBA dokonało kolejnych zatrzymań w Elektrowni Szczecin

Funkcjonariusze szczecińskiego CBA zatrzymali kolejne 11 osób w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin. Razem to już grupa 33 podejrzanych.

 Według ustaleń delegatury CBA w Szczecinie, która pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Okręgowej prowadzi śledztwo ws. korupcji w Elektrowni Szczecin, pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe, potwierdzali, że ciężarówki wypełnione są odpowiednią technicznie biomasą, choć w rzeczywistości tak nie było.

Już wcześniej funkcjonariusze zatrzymali w tym wątku śledztwa 22 osoby, m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra Elektrowni Szczecin. Ówczesny główny inżynier Elektrowni Szczecin został zatrzymany na gorącym uczynku – przyjął łapówkę w wysokości 50 tys. zł.

W wyniku przeszukań zabezpieczono ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin. Trzy osoby z zatrzymanych zostały wtedy tymczasowo aresztowane. Proceder – jak wskazują ustalenia śledczych – mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę spółki Skarbu Państwa – Polskiej Grupy Energetycznej SA.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl